Destined for Immortality Award
Maariv plugs the site
מעריב - 27 באוגוסט, 2000

Hebrew / English

זהו הארכיון של אתר ההיאבקות הישן שלי שהיה פעיל
(ספטמבר 1996-מאי 2001)

משחקי WWE למחשב

(רק משחקים שיכולים לפעול על מחשב PC!)

שאלות נפוצות

ביקורות

שונות


שאלות נפוצות

איך ניתן לשחק?
 1. משחקי PC
  משחקים ישנים מומלץ לשחק דרך התוכנה החופשית DOSBox.
 2. משחקי קונסולות וארקייד
  במשחקים אלו ניתן לשחק דרך אמולייטורים חינמיים.
מהי אמולציה?

אמולציה היא התהליך של הפעלת קובץ של מערכת הפעלה אחת על מערכת הפעלה אחרת לגמרי על ידי הדמייה של המערכת המקורית ש"תעבוד" על הקובץ שזו המערכת הנוכחית.
בעזרת הטכניקה הזו, אפשר להריץ לדוגמא קובץ אפל במחשב PC, מפני שהקובץ בעצם חושב שהוא רץ על מערכת אפל.
התהליך הזה נותן לנו לשחק על המחשב שלנו משחקים שנועדו במקור לנינטנדו (nes), לסופר נינטנדו (Snes), לסגה וכו'.
הוא נעשה על ידי שימוש בכונן דיסקים מיוחד שקורא את הדיסקים של המערכות הללו ואז מעתיק את ה- "images" שלהם לקבצי מחשב רגילים שנקראים רומים (roms). לאחר מכן, הקבצים האלו יכולים להיות מופעלים על ידי תוכנות מיוחדות קטנות שנקראות אמולייטורים, שיוצרים אווירה מתאימה לקבצים, אותה הקבצים מפרשים כמערכות המקוריות שלהם.

לכן, זה מביא חיים חדשים למשחקים שנעשו למערכות שעברו מהעולם שכבר אין לאף אחד. לסיכום, אם מישהו רוצה לשחק משחק מסוים למערכת אחרת ממה שיש לו, הוא צריך להשיג את קובץ הרום של המשחק ולפתוח אותו באמולייטור המתאים.

יש לציין שאמולייטורים הם תוכנות חוקיות לגמרי ולגיטימיות (ובדרך כלל חינמיות) שקל מאוד להורידן אונליין מאין ספור אתרים.

לגבי רומים, שאלת החוקיות שלהם מוטלת בספק) אך הם ניתנים לחיפוש ברשת (בעיקר רומים של מערכות שנחשבות כנטושות להלן abandonware).


ביקורות

1989 / WWF Superstars & WWF Wrestlefest

(עד ל-2 שחקנים ביחד)

שני המשחקים האלה היו משחקי ארקייד קלסיים ועדיין זכורים לטובה כיום, לאחר שהוחיו מחדש ע"י האמולייטורים למחשב.

אישית, אני לא ממש מתלהב מהם מפני ש- WWF Superstars תומך רק במצב משחק אחד (זוגות) ו-WWF Wrestlefest רק בשניים (זוגות ורויאל ראמבל) ובשניהם יש מעט מעוד צעדים, ולכן זה נהיה משעמם אחרי כמה זמן.

וכן, האלופים "לגיון האבדון", הוק ואנימל, ניתנים לבחירה אם משחקים דרך אמולייטור שתומך בהם!

1992 / WWF European Rampage

(עד ל-2 שחקנים ביחד - אבל ללא רשת!)

The Nasty Boyz beat up Hulk Hogan
אנימציה של הווריור, שהוא היחיד במשחק שיכול להרים את Earthquake הכבד, אכן עושה זאת וזורק אותו החוצה מחוץ לזירה - בזמן ששותפו לצוות ,האלק הוגאן, מסתכל

בעיקרון, לוקחים 2 מתאבקים מתוך בחירה עלובה של 4 (האלק הוגאן, האולטימייט ווריור, מאצ'ו מן וברט הארט) לטורניר ברחבי אירופה נגדו הנאסטי בויז, ב-Money INC וב-Natural Disasters (שלוש פעמים נגד כל צוות) ובסופו של דבר תילקחו בחזרה למאדיסון סקוור גארדנס בניו יורק סיטי כדי להתמודד עם אלופי הזוגות דאז, לגיון האבדון.

כאן מגיע החלק המעניין. אם תנצחו אותם עם הצמדה נקייה, הצוות שלכם יהפוך לאלופי הזוגות החדשים ויקבל מנהל חדש (אני לא מזהה אותו, אבל הוא כביכול היה מאוד מבוקש אז...) והמשחק נגמר.

אבל...אם תנצחו אותם עם ספירה מבחוץ, המשחק נתקע (ואם אתם בדוס טהור, תיאלצו לעשות ריסטרט למחשב...).

אני חייב לציין שמצאתי כמה דברים מעניינים כשבדקתי את קבצי המידע של המשחק, ביניהם דיאלוג טקסט (שהיה אמור להופיע כשהמשחק נתקע), ובו שון מוני (הפרשן באותו הזמן) מראיין את קבוצתכם המנצחת, אך חסרת התואר, וג'ימי הארט נהיה המנהל החדש שלכם (זה אמור להיות העונש כי הוא המנהל שאף אחד לא רוצה...).
מעניין...

בכל מקרה, המשחק באופן בסיסי משתמש בבעיטות ובאגרופים ובזריקות "גורילה פראס" (אחרי שהאויב מהומם) ו"באדיסלאם", שפשוט בלתי אפשרי לשימוש נגד המחשב (רק נגד בני אדם במצב אימון) - כולם נעשים על ידי כפתור אחד בלבד - ונהיה די משעמם אחרי כמה זמן.

למשחק יש ככל הנראה קודים מיוחדים וסודות, שפשוט לא ניתן למצאם אונליין. לדוגמא, במצב אימון שחקן אחד משחק 2 מתאבקים (מה-4 המוזכרים לעיל) והשני יכול לשחק רק את הנאסטי בויז (הקבוצה שהכי קל להביס במשחק). אבל, יש קוד מאושר, שהופך את הקבוצה של השחקן השני לאחת אחרת (Money INC., לגיון האבדון וכו'), אבל כאמור לא ניתן למצוא את זה...

1994 / WWF Raw & WWF Royal Rumble

(WWF Raw - עד ל-4 שחקנים ביחד)
(WWF Royal Rumble - עד ל-2 שחקנים ביחד)

Shawn covers Bret while Diesel is behind
שון מצמיד את ברט בזמן ששותפו דיזל שומר על גבו, אבל מכיוון שהשופט מעולף, אין ספירה. שימו לב לכיסא שלמטה.
שני המשחקים האלו היו מבוססים על מנוע משחק אשר שומש לראשונה במשחק הקונסולה העלוב ביותר, "WWF Super Wrestlemania", רק ששני המשחקים הללו לקחו את המנוע לגבהים חדשים (בעיקר "WWF Raw").

אני רק אזכיר את "WWF Raw" מכיוון שאין טעם לשחק ב "WWF Royal Rumble" כשיש את "WWF Raw", שהוא בעל אותו עיקרון, אבל הרבה יותר טוב.

בכל מקרה, מכיוון שהוא קצת ישן, חסרה בו גרפיקה איכותית, שירים וקולות (שלא לדבר על סרטים) והכי חשוב, המתאבקים קצת עבר זמנם (אבל לא כמו שהייתם מצפים. למשל, ה-nWo נמצא שם בכל הדרו). אבל למרות הכל, אתם וחבריכם יכולים לשחק עם עד 4 שחקנים ולהילחם עימם/נגדם בכל סוגי הקרבות.

Diesel punches Bret in the turnbuckle
השופט סופר עד 10 בזמן שדיזל נותן אגרופים לברט בפינת הזירה

שלא כמו העיקרון הבסיסי של "רסלמניה"/"בביתך", שהוא סתם טורניר ארוך (כלומר שיש גבול לכמה פעמים אפשר להתחיל את המשחק ולהזדיין במספיק סבלנות לעוד טורניר ארוך שוב פעם...), הקרבות של Raw כוללים קרב אחד על אחד, זוגות, סדרת השרדות, הרויאל ראמבל הגדול, בדלאם (קרב זוגות בנוסח של "רסלמניה"/"בביתך" כשכולם בזירה באותו הזמן בלי החלפות) וקרב כוח סבל (שתי קבוצות, כל מתאבק מוחלף באחד אחר מהצוות שלו אחרי שהוא מנוצח עד שלקבוצה אחת נגמרים המתאבקים באלימינציה).

נכון, גם ב-"רסלמניה"/"בביתך" יש רויאל ראמבל, אבל ב- "WWF Raw" זה באמת רויאל ראמבל! לא הגירסה ה"מותאמת" של "רסלמניה"/"בביתך" (בה אתם נלחמים באויביכם עד שהם מוחלפים במישהו אחר). ב- "WWF Raw" כולם נלחמים בכולם (כן, המחשב נלחם בעצמו) כשהמטרה לזרוק אותם החוצה!

ניתן לבחור את רמת הקושי לכל קרב בין 1 ל-10 (לא רק 3 רמות כמו ב-"רסלמניה"/"בביתך") ולרוב הקרבות יש אופציות של רגיל, ללא שום חוקים (בסגנון "רסלמניה"/"בביתך" - פשוט יש לרוקן את מד האנרגיה של האויב במקום להצמידו) וטורניר (קשה יותר מכיוון שלא ניתן לבחור לבד את רמת הקושי. סביר להניח שהיא 3 או 4).

בזמן שב"רסלמניה", הקרב נגמר אחרי 10 שניות ואפילו יותר מהר ב"בביתך", כשהמכות כל כך מהירות שניתן בקושי לעקוב, ב- "WWF Raw", ניתן לקחת את הזמן ולסיים את הקרב רק כשמתחשק.
אפשר לעזוב את הזירה ולחזור בכל רגע (כשהשופט סופר עד 10).
בחוץ, אפשר למצוא כיסא (וגם דלי, אם זה קרב ללא חוקים).

באשר לשופט (שלא נמצא בקרבות ללא חוקים), יש לו השפעה גדולה במשחק. יש מכות "לא חוקיות" שניתן לבצע רק בחוץ או...כשמרביצים לשופט והוא מתעלף!

כן, אפשר להרביץ לשופט! ואם חוזרים על זה מספיק פעמים, הוא ירים את ידיו ויסתלק, כך שהקרב יהפוך לחסר חוקים!
אפילו יותר מכך, אם אתם מספיק מהירים להרביץ לו בחוץ, ממש לפני שהוא עוזב, במקום לעזוב הוא יהפוך ל"אנפורסר" (שופט חיצוני - כמו מייק טייסון בקרב האליפות ברסלמניה של שון מייקלס/סטיב אוסטין).
שימו לב שאחרי ביצוע הטריק הזה, ניתן לזכות רק על ידי הכנעה או ספירה בחוץ (אבל האופציה השנייה נוטה לתקוע את המשחק).

Bigelow submits to Bret
ברט הארט תופס את באם באם ביגלו בשארפשוטר והשופט מנפנף בידיו ועוצר את הקרב (מפני שלבאם באם לא נשארה אנרגיה). למה דיזל שם, אתם שואלים? ובכן, הוא לא היה שם בהתחלה, אבל הגיע בסוף כדי להתערב! עכשיו אתם מבינים איזה מין משחק הוא "WWF Raw"?

בקרבות זוגות, שותפכם (אותו ניתן להעביר בין מצב של שליטה שלכם/שליטה של המחשב בלחיצת כפתור בודדת) יכול להיכנס בכל רגע לזירה, מה שיגרום לשופט לספור עד 10 ואז לפסול את הקרב, דבר שקורה הרבה (עם זאת, מובן מאיליו שהוא לא יספור כאשר הוא מעולף...).
כמובן, אם לאויב יש שותפים, אחד מהם תמיד יכנס לעזור לו, מה שקצת הורס את הדאבל טימינג...
שותפכם גם יכול לעזור לכם מבחוץ, בעיקר על ידי חניקה, שמהממת את האויב לכמה שניות.

ב- "WWF Raw" חסרים גם סוגי מכות מכיוון שלכולם יש כמעט את אותן מכות (עם שינויים קטנים, כמו ביג בוט במקום קלוזליין וכו') חוץ ממכות הסיום, שהיו להם בזמנם, ומכות "מגה" מטורפות, שבדרך כלל קשות מאוד לביצוע.

לסיכום, מנגנון המשחק הוא נהדר ביחס ל"רסלמניה"/"בביתך" חוץ מחסרונם המורגש של סוגי מכות אינדיבידואליים והיעדרותם היותר גדולה של גרפיקות, קולות וכו'...וכמובן שזה קצת לא מעודכן להווה.

כיום, משחקי ה- WWE חוזרים לשורשיהם שהתחילו ב- "WWF Raw".
זה אומר שאין יותר משחקים בסטייל של "ארקייד", אלא במקום זאת יותר "סימולציה" עם יותר סוגי קרבות, פיודים, תמיכת אונליין ואפילו סודות.

כמובן, משתמשי ה-PC נשארו מאחור, אבל זה כבר סיפור אחר...
(ראו מה צופן העתיד למשחקי WWE למחשב? למען מידע נוסף).

1994 / WWF WrestleMania - The Arcade Game

(עד ל-2 שחקנים ביחד - אבל ללא רשת!)
Razor finishes off Lex Luger
רייזור ראמון מבצע על לקס לוגר את תרגיל הסיום שלו - הרייזור'ס אדג'

משחק זה הוא יותר עיבוד משופר של המנוע של מורטל קומבט (מכיון שאפשר לנוע בכל הכיוונים ולא רק לצדדים) ופחות משחק היאבקות אמיתי. למתאבקים בו יש את המכות הידועות שלהם בנוסף למכות מטורפות כמו הכפפה המחשמלת של דוינק הליצן.

עקב כך, המטרה היא לגמור את מד האנרגיה של האויבים ולא להצמיד אותם לספירה. כמו כן גם אין שופט. המשחק הוא בעצם טורניר ארוך בו כל קרב מוכרע ע"י 2 נצחונות מתוך 3 (כלומר, בין 2 ל-3 סיבובים). ככל שמתקדמים, הרמה עולה ויש יותר מתאבקים נגדכם בזירה (כלומר, קרב האנדיקאפד).

Yokozuna finishes off Shawn
יוקוזונה מבצע על שון מייקלס את תרגיל הסיום הקטלני שלו - הבונזאי דרופ

גירסת ה-PC היא הגרועה ביותר של המשחק מפני שאין בה בונוסים כמו בגרסאות האחרות כמו סודות וצעדי סיום.

ניתן גם לשחק ברויאל ראמבל (גם עם חבר), רק שכל קשר בין זה לרויאל ראמבל אמיתי הוא מקרי בלבד מפני שהמטרה היא לגמור את מד האנרגיה ולא לזרוק את האויב החוצה. חוץ מזה גם כולם נגדך (המחשב לא נלחם נגד עצמו) ויש מספר די מוגבל של מתאבקים בזירה באותו הזמן.

לרוע המזל, "רסלמניה" זכתה להתעלמות פשוט מוחלטת באינטרנט. בעיקר גרסת ה- PC. נראה שכל המידע על גרסת ה-PC יכול להסתכם ב מדריך השאלות הישן הזה. באופן אירוני, הכותב שלו הבטיח לעדכנו בקרוב...

1996 / WWF In Your House

(עד ל-2 שחקנים ביחד)

Vader finishes off Shawn
ויידר מבצע על שון מייקלס את תרגיל הסיום שלו - הויידר בומב
משחק זה המשיך את הרעיון של "רסלמניה", אבל עם הרבה יותר גרפיקה, קולות ובפעם הראשונה - סרטים!

המשחק לא זכה להתעלמות מוחלטת אונליין כמו קודמו "רסלמניה", אבל שוב פעם הייתה התעלמות משמעותית בכל מה שקשור לסודות (בגירסת ה-PC). עד היום, מצאתי רק דף 1(!) אונליין שמציין כמה סודות. דף זה נסגר די במהירות אחרי זה, כמובן...

כמו ב"רסלמניה", אין שופט והמטרה היא לגמור את מד האנרגיה של האויבים ולא להצמיד אותם לספירה. עם זאת, יש יותר אפשרויות בטורניר, אך גם כאן מדובר ב-2 נצחונות מתוך 3 (כלומר, בין 2 ל-3 סיבובים). ככל שמתקדמים, הרמה עולה ויש יותר מתאבקים נגדכם בזירה (כלומר, קרב האנדיקאפד).

ניתן לשחק עם או נגד חבר בטורניר זוגות (ללא החלפות - כולם בזירה באותו הזמן) או ברויאל ראמבל, אשר הקשר בינו לרויאל ראמבל אמיתי הוא מקרי לגמרי, מפני שהמטרה היא לגמור את מד האנרגיה ולא לזרוק את האויב החוצה. חוץ מזה גם כולם נגדך (המחשב לא נלחם נגד עצמו) ויש מספר די מוגבל של מתאבקים בזירה באותו הזמן.

רשימת המכות ומכות הסיום נמצאת ב מדריך השאלות הזה.
באשר לסודות, נסו את אלו:

 1. אפשר להתחיל את המשחק עם הפרמטר "co" (לדוגמא, wwfiyh.exe co) כדי לראות את כל הסרטים!
 2. פעם אחת בקרב (כלומר פעם בשני סיבובים), ניתן להתגרות באויב ע"י לחיצה על חסימה+למעלה+למעלה.
 3. בזמן בחירת המתאבק, לחצו על למעלה+התחל בשביל בחירה רנדומלית.

Ahmed Johnson finishes off The Ultimate
Warrior
אחמד ג'ונסון מבצע על האולטימייט ווריור את תרגיל הסיום שלו - הפרל ריבר פלאנג'!
הערות מעניינות

2002 / WWE Raw

(עד ל-4-2 שחקנים ביחד (שחקנים 3 ו-4 חייבים ג'ויסטיקים!) - אבל ללא רשת!)

RVD jumps outside on Rikishi
רוב ואן דאם מזנק החוצה על ריקישי
כפי שתכף תראו, הבעיה הכי גדולה של משחק זה היא האכזבה ממה שהיה יכול להיות. לקחת משחק עם פוטנציאל כה לא מוגבל וליצור משחק כה מוגבל - לזה באמת צריך כישרון.

אז, זהו המשחק הראשון של WWE למחשב שהוא יותר "סימולציה" מאשר "ארקייד".

משחק זה הוא בעצם פורט של - והיה מיועד במקורו ל- X-Box, מה שמתבטא בכך שאין כמעט שום ניצול של יתרונות המחשב. יותר מהכל, המשחק יורה לעצמו ברגל בכך שלא טרח אפילו לתמוך במשחק רשת! אז יופי, יש עד 4 שחקנים, שחייבים כולם לשבת על אותו המחשב. רגע אחד. מה, אין לכם 2 ג'ויסטיקים? טוב, מבחינתכם כבר ירדנו ל-2 שחקנים (הוד מעלתו המתכנת החליט שרק שניים יוכלו להשתמש בכפתורים) ובאמת תודה שהמשחק מרשה לפחות לקבוע כפתורים כאוות נפשיכם לאותם שניים...

נו, אז אין רשת. אז בטח מעסיקים אותנו עם אינספור מצבי משחק אפשריים...אז זהו, שלא. קודם כל, הנה מצבי האימון:

 1. קרב יחידים .
 2. קרב זוגות - אבל המחשב לא יעזור לכם ע"י שליטה על שותפכם! כלומר לא רק שאין לכם רגע אחד של מנוחה (כי תמיד תצטרכו לשחק), אלא גם המתאבק שבחוץ יעמוד כמו בול עץ ויחכה שתתחלפו איתו. לכן, זה בעצם קרב רגיל, שמתחיל כל פעם מחדש כשמתאבק שנח עד עכשיו נכנס. כן, WWF European Rampage" lives"!
 3. קרב שלשות/רביעיות - במצב זה אין אלימינציה ולמחשב יש רק מטרה אחד - להצמיד. לכן אתם חייבים גם להיצמד לאסטרטגיה זו - להצמיד בכמה שפחות זמן ולסיים את הקרב - או לשמור ללא הפסקה ששחקני המחשב לא יצמידו אחד את השני.
 4. קרב האנדיקאפד - שניים/שלושה מתאבקים נגד מסכן אחד.
 5. Battle Royal - כן, ההיילייט של המשחק הוא הגרסה הכללית של האירוע הייחודי והידוע, ה- Royal Rumble. למי שלא זוכר, בגרסה הכללית, כלומר הגרועה יותר, כולם כבר מתחילים בתוך הזירה והאחרון שנשאר, מנצח. במציאות, מפסידים כאשר מושלכים החוצה מהזירה, והקרב נגמר בדר"כ תוך דקות ספורות (מה שמסביר מדוע לעולם אין קרב זה אירוע בפני עצמו, אלא רק משמש כהקפצה לאירועים אחרים). בגירסה של המשחק, עם זאת, הצליחו אפילו את זה להרוס כאשר הפכו את הקרב לקרב רגיל לכל דבר. כלומר, לא השלכות החוצה, אלא הצמדות והכנעות בנוהל הרגיל. כמובן, הוסיפו לכל זה גם את העובדה שהקרב ההמוני בטבעו מוגבל כאן ל-4 מתאבקים בלבד!
ומה עם מצבי המשחק עצמו?
 1. קרבות אליפות למיניהם - בסך הכל סידרה של קרבות רגילים שימשכו עד שתיזכו באליפות או עד שימאס לכם (מה שיגיע קודם). ה"בונוס" היחיד להתמדה הוא שזכייה בתואר מעניקה לכם מתאבקים חדשים - אך כולם שייכים למשפחת מקמהון (את אמא לינדה מחליף הילד החורג - הרוקר פרד דרסט).
 2. טורניר "מלך הזירה" - טורניר אלימינציה של יחידים או קבוצות (אבל בכל מקרה - רק למשתתף אחד!), בו תישאלו בכל קרב נתון האם ברצונכם לשלוט על אחד המתאבקים או המנהלים. גם פה מדובר בעצם בסידרה של קרבות רגילים, כאשר ההבדל מקרבות האליפות הוא, כאמור, שאין התחייבות למתאבק מסוים, ובכך שלאחר הסיבוב הראשון, המשך הקרבות יקבעו לפי אלימינציה לפי תוצאות הקרבות הקודמים.
...וזהו.

RVD finishes off Rikishi
רוב ואן דאם מבצע את תרגיל הסיום שלו על ריקישי
אה כן, ואפשר ליצור מתאבק חדש משלכם ולתת לו נשקים, שאין ממש הבדל ביניהם, שאספתם בקרבות השונים. נתינת הנשקים המיותרת היא גם הדבר היחיד שדומה איכשהו למצב "קריירה". מלבד הנשקים, המשחק כלל לא עוקב אחר ביצועיכם ותואריכם.

את RVD, למשל, תוכלו לשחק רק אם תטרחו ליצור אותו.

אגב, אולי בהתחלה זה נשמע דווקא הרבה, אבל האמינו לי שכל המצבים הללו ממצים את עצמם מהר מאוד. ביחוד מפני שהרי אין תמיכה ברשת והמחשב בתור יריב הוא לא מהנה במיוחד...מה שמוביל אותנו לבעיה הבאה.

משחק מול המחשב - או שמה צריך לומר - משחק מול סופרמן. במילים אחרות, שיכחו מאחיזות משוכללות והתמקדו באגרופים ובעיטות. פשוט בלתי אפשרי לבצע אחיזות על המחשב - גם ברמה הקלה ביותר (ולא שיש הרבה רמות...). לעומת זאת, אתכם המחשב תופס כאילו הייתם עשויים מנייר ועושה בכם כרצונו. כלומר, כל רעיון הסימולציה נזרק לפח כי רק המחשב יכול לנצל אותו.

דבר זה משאיר אתכם להסתובב באיזור הזירה הגדול. שם (אם כיביתם את הספירה בחוץ), ניתן לאסוף נשקים למיניהם, לצפות במסך הטיטאן טרון ו...זהו. אתם עלולים למצוא את עצמכם לבד מפני ששחקני המחשב נוטים לברוח לזירה ולהישאר בה כאילו אחזו בקרנות המזבח.

בקשר לספירה בחוץ, שלא כמו במציאות, היא משותפת לכולם. אז זה כמעט בלתי אפשרי לזכות בעזרתה מבלי להפסיד גם בעצמכם.

לגבי הנשקים, היחידים שאפשר להשתמש בהם ליותר מסתם מכה הם שולחנות, סולמות וכיסאות (כן, משחק מילים). בעצם, תשכחו מזה. לפתוח סולמות וכיסאות לא נותן שום דבר ואילו השולחנות - רק מתאבקים שיודעים לזרוק אחרים למרחק (וזוכרים כמה קשה לאחוז את שחקני המחשב?) יכולים לגרום לשבירתם.

יש גם הפרעות של מתאבקים אחרים ואין דבר נחמד מלראות שלושה אנשים רצים כמו מטורפים לזירה וכמעט מתנגשים זה בזה. חבל רק שאחרי כמה מכות הם יוצאים מהזירה ונשארים שם רק כדי להפוך את הקרב למעין "קרב חוטבי עצים". מרגע זה, הם ירביצו לכם רק בחוץ ורק אם תתגרו בהם קודם.

אין שום סודות במשחק, ככל הידוע, חוץ מ"הזכייה" שהוזכרה במשפחת מקמהון המורחבת. אגב, ראו הוזהרתם. קל להתפתה להרביץ קצת בינה בבן החורג פרד דרסט, אבל אם תעשו זאת תגלו בדרך הקשה שמדובר בעצם בקברן - יש לו אותו סרט כניסה, אותן מכות ואותו כוח אימתני. האם מישהו ניסה לספר לנו משהו?

אם תרצו לזכות במתאבקים החדשים או בכל הנשקים ללא מאמץ, או לחילופין ליצור את המתאבק המושלם (ע"י ביטול הגבלת פיזור הנקודות על פני יכולותיו השונות), עדכנו את קובץ ההפעלה של המשחק לגירסה החדשה ביותר וחפשו ברשת את ה- trainer המתאים.

זה מסכם את גורם המשחקיות. לגבי השליטה, כאמור מדובר בסימולציה. יש לכם כפתור להגנה וכפתור למכות וכפתור לאחיזות (שכזכור, לא ממש עושה רושם על המחשב), שביצועיהם ישתנו בהתאם לכיוון שבו ביצעתם אותם (אפשר כמובן גם ללחוץ עליהם לבד - ללא כיוון שמאלה/ימינה וכו'). בכלל, השימוש בכיוונים פותר את הבעיה המטורפת של זכירת המכות בעל פה. בעצם, כדי לבצע מהלך, יש רק לזכור 2 כפתורים ולהשתמש באחד מהחיצים (אם בכלל). אם רק היה אפשר לבצע אחיזות על המחשב, הייתי קורא לשליטה "מושלמת".

אגב, יש טעות בחוברת ההוראות - תרגילי סיום (שנחשבים כאחיזות) נעשים ע"י grapple + action ולא grapple + down! בכל מקרה, כמו כל אחיזה, הם לא קלים לביצוע, ביחוד שאפשר לבצעם רק כשמד תגובת הקהל מהבהב לטובתכם וכשהמתאבק המום. עם זאת, ההשקעה לא ממש משתלמת מכיוון שחוץ מזה שהם מפעילים double feature נחמד, הם לא גורמים לשום נזק יותר ממכה רגילה ומי שמקבל אותם קם תוך שנייה כאילו לא קרה כלום.

לגבי הגורמים הטכניים, רואים שהייתה השקעה גדולה בגרפיקה ובמוזיקה. חבל רק שאפשר לקרוא ספר בזמן שהמשחק עולה. טיפ: מיחקו סרטים מיותרים מספריית קבצי המידע והמחשב פשוט יתעלם מהם בלי להתלונן ויעלה את המשחק יותר מהר! תוכלו גם לחסוך כך קצת מקום...

טיפ נוסף ויותר קטלני הוא להשיג גירסה מיוחדת של ה- patch (שמבטל את הצורך בהכנסת הדיסק), שקופצת על רשימת הקרדיטים. בגוגל, לדוגמא, נסו לחפש: wwe raw "no cd no credits"

כל פעם שמתאבק מגיע לזירה, תיאלצו לחכות (לפחות במשך השניות הראשונות) לכניסתו לזירה (ומדובר בקרבות שיכולים להגיע עד ל-4 אנשים עם 4 כניסות שונות בנוסף לכניסות מנהליהם!), מה שיגרום לכם לשחק בדרך כלל את המתאבק השני, שיוכל להתקיף בחוץ את המתאבק הראשון ולהתחיל כבר את הקרב (כן, גם אם שאר המשתתפים עוד לא הגיעו עדיין).

לגבי הסרטים, שניתן לערוך אותם בתוכנה החינמית Bink - ניתן לראות אותם גם במסך מלא. לכן הייתם מצפים שייצרו רק גירסה אחת של כל סרט ויראו אותה גם בגירסה קטנה וגם בגדולה - כדי שיתפסו פחות מקום במחשב. אז כמובן שהיו חייבים ליצור 2 גירסאות לכל סרט והכפילו את המקום שספריית המידע תופסת...

סה"כ, זה משחק שיכול להעביר את הזמן, אבל בלי יכולות רשת אין לו עתיד.


שונות

מה צופן העתיד למשחקי WWE למחשב?

אולי שמתם לב שהגרסאות הגרועות ביותר של "רסלמניה" ו- "IYH" היו גרסאות ה- PC שלהן.
בכל מקרה, הם היו משחקי "הארקייד" האחרונים של ה- WWE שאי פעם נעשו.

מאז אותם משחקים, כל עיקרון משחקי ה- WWE הפך מ"ארקייד" ל-"סימולציה" וכל משחק מאז נהיה יותר מצליח מקודמו.

אף יותר מכך, לדור הבא של המשחקים יש נוכחות מסיבית אונליין - הסודות והקודים שלהם נמצאים פשוט בכל מקום ברשת.

לצערינו, רובם נעשו לכל מערכת אפשרית...חוץ מה- PC.

WWE Raw שינה כל זאת כאשר היווה את הפעם הראשונה שמשחק של הדור החדש סוף סוף קיבל פורט למחשב. לרוע המזל, הוא אחד מהגרועים שבהם.

כעת נשאר לראות אם אחד ממשחקי ה- WWE הטובים יותר יקבל פורט משלו למחשב גם.


תזכורת נחמדה מ"מלך הזירה" 1998

Kane beat Austin in King Of The Ring 1998
הגרפיקה הזו הוצגה באתר לפני "מלך הזירה" 1998 כדי להראות תמיכה ב- Kane, שבסופו של דבר, כנגד כל הסיכויים, ניצח את סטיב אוסטין וזכה באליפות העולם בקרב "דם ראשון"

© L.W.C